Otorinolaringologija

Rhinitis allergica

Lea

Oko dvije godine imam gnojni iscjedak iz nosa. Otorninolaringolog tvrdi da se radi o alergiji. Propisan mi je Nasonex spray i Clarinase tablete. Nakon terapije mi je bolje. Dva puta sam radila kožni test na inhalacijske alergene i bio je negativan, te mi je alergolog preporučio da ne trošim lijekove protiv alergije koje mi je propisao orl., jer se na radi o alergiji. Bris sluznice nosa mi je uredan. Po čijem naputku da postupam? Koje bi još preglede trebala obavit u svrhu utvrđivanja točne dijagnoze.

prof. dr. Željko Bumber

Ima dosta kontradikcija i vašim nalazima. Vi govorite o gnojnom iscjetku iz nosa . Koristite antialerg. terapiju a alergija nije dokazana. Poboljšanje koje navodite može ukazivati na alerg. zbivanja. Bris sluznice je negativan (kakav bris- citološki ili bakteriološki?). I td.
1) ponoviti ORL pregled i endoskopiju nosa
2) učiniti RIST
3) CT sinusa (!?)
4)bris nosa citološki
5)bris nosa bakteriološki

S tim nalazima ponovno kontrola otorinolaringologa.