Otorinolaringologija

Limfni cvor

Denis

Dobar dan!
Vec vise od godinu dana imam blago povecan limfni cvor u predjelu vrata, na lijevoj strani. Nedavno sam otkrio da imam jos otprilike dva na podrucju vrata. Cvorici su mali, velicine graska te cak i manji, pomicni su i ne bole. Doktor mi je rekao da je to skroz normalno, da nemam razloga za brigu osim ako ne dodje do veceg povecanja, oblika oraha i sl.
No svejedno strah me lagano ubija buduci da sam citao kako oteceni limfni cvorovi jesu simptomi svakakvih bolesti, opakih kao sto su tumori i aids. (?!)
Takodjer u predjelu grla i vrata osjecam kako mi je isto lagano nateceno, nekad vise, nekad manje, nekad cak i boli.
U isto vrijeme kad sam otkrio cvoric, poceo me boliti vrat, vratna kraljeznica i s time imam jos uvijek problema, jos uvijek boli. Moze li to imati veze s limf. cvoricima?
Imam 21 godinu, mozete li nekako ublaziti strah, tj. reci mi, imam li razloga za brigu? Sto mi je ciniti? Kako ti cvorici mogu nestati? Itd.
Puno hvala

prof. dr. Željko Bumber

Učinite KK,SE, CRP. Ne vidim razloga zabrinutosti.