Otorinolaringologija

CT PNS

AdelaAL

Poštovani Doktore,

Molim Vas da mi protumačite nalaz CT PNS: CT nalaz PNS ukazuje na hiperdenznu zonu koja u cjelosti ispunjava lijevi maksilarni sinus, tankim tračkom se propagira u nosni hodnik lijevo straga, u lijevu hoanu i epifarings lijevo, dimenzija 26x15 mm,koja najvjerovatnije odgovara polipoidnoj formaciji.
Hiperplazija mukoze desnog odsječka sfenoidalnog sinusa i desnog maksilarnog sinusa.
Da napomenem imala sam već jednu operaciju odstranjivanja polipa iz lijevog max.sinusa.Alergična sam na grinje kućne prašine.Trenutno koristim terapiju Avamys sprej za nos.

Hvala,

Lijep pozdrav

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije imate recidiv antrohoanalnog polipa lijevog maksilarnog sinusa uz nalaz zadebljane sluznice ostalih sinusnih šupljina kao odraz kronične upale. Operacija je operativna, preporučujem FESS kirurgiju.