Otorinolaringologija

čudna grlobolja ili uhobolja??

Ivana

Molim vas mišljenje. Prije tri mjeseca kada mi je umrla baka, zbog depresije su mi je smanjen imunitet (što je uobičajeno, kažu liječnici) i od tada osjećam kao da mi je nešto u grlu ili uhu s desne strane. Kao nešto što ne mogu progutati. Bila sam na pregledima uha (timpanometrija, audiološki dijagram...), napravila sam rtg sinusa (dg. sinusitis donjih sinusa), otorinolaringolog mi je rekao da pijem ginko tablete i pretpostavio da je taj osjećaj zbog propuha ili alergije, te možda od kralježnice. Jednom mi je dok sam vježbala nešto kao puknulo u uhu i taj je osjećaj nestao, no za dan dva se vratio. Osjećaj je ušasno iritirajući. Osim toga osjećam na lijevoj strani glave nekakvu izbočinu i kao da me malo malo netko poteže za živac pa osjećam svrdlajuću bol, s iste strane mi se zna pojaviti zujanje u ušima. Napravila sam pretrage krvi i limfociti su mi povišeni, a neseg. granulocita uopće nemam, dok su seg. sniženi, leukociti su sniženi ali u granicama normale. Doktorica kaže da je to viroza, ali mene brine jer traje već tri mjeseca! Ne znam je li bitno to što sam osim smrti bake, promijenila sam posao (prisilno zbog otkaza) koji mi se baš i ne sviđa i preselila sam se na stan s zaručnikom u novu sredinu!

prof. dr. Željko Bumber

Ne mogu, na žalost, niti naslutiti što se događa. Svakako dođite na pregled .