Otorinolaringologija

devijacija septuma

Miroslava

Poštovani doktore !

Prije svega,želim Vas pohvaliti što na svako pitanje sadržajno i u kratkom roku odgovarate.Hvala!
Moje pitanje je sljedeće.Za mjesec dana sam naručena na operaciju nosa, zbog devijacije septuma.Budući da imam 50 godina zanima me, da li će još koji puta biti potrebno operirati (ukoliko ova prođe dobro)jer kažu da operacija septuma nije uvijek trajna.

Unaprijed, hvala!

prof. dr. Željko Bumber

Obično u razgovoru kažemo da septum ima "sjećanje" i nastoji zadržati položaj. No ako sve prođe u redu ne treba razmišljati i reoperaciji.