Otorinolaringologija

pansinusitis,

Viktorija

Dijagnoza mi je Pansinusitis lat.sin.
RNS: vidljiv pataloški purulentni sekret u području srednjeg nosnog hodnika lijevo
TH: displacment lijevo(++/3) i Novocef 500mg sa kapljicama za nos
nakon 5 mj poslije toga tegobe su ostale iste,začepljen lijevi nos, glavobolje i pritisak u području lijevog sinusa, najviše noću. Napravljen je ponovni RTG sinusa koji pokazuje zasjenjenje u području lijevog sinusa ( kao i prvi nalaz). Terapija je bila Klavocin kroz 7 dana + inhalacija kamilicama. Sekret je nesto ispuhan iz nosa ali tegobe su i dalje iste Doktor je inistificirao op.SSC, lokalno.
Zanima me dali je to neophodno, postoji li kakva preventiva i šta ta operacija donosi ( šta se radi) jer me je užasno strah jer ne podnašam bolove.
Nadam se brzom odgovoru jer mi na prijašnji niste odgovorili
Hvala unaprijed

prof. dr. Željko Bumber

Predlažem najprije punkciju sinusa te potom odluku o op.
Vjerojatno je prvo pitanje bilo unutar već postavljenog problema a ne samostalno.

Viktorija

Hvala Vam na odgovoru.
Pa koliko sam ja shvatila doktora da i to bude neka vrsta punkcije kad je rekao da se radi o katetaru kojim se buši prolaz do sinusa kako bi se nakupina sekreta isisala van. I rekao mi je da nema drugog načina, da se to radi lokalno!?

prof. dr. Željko Bumber

Izbjegavate mali zahvat da bi završili na velikom zahvatu!!
Lokalna anestezija znači da ne boli. Uostalom vađenje zuba provodi se u lokalnoj anesteziji

VIKTORIJA

Da istina!. Pa dobro,pomogli mi jeste. Ići ću pa ćemo vidjeli šta će biti.
Hvala Vam, još jednom, na savjetima, dosta ste mi pomogli.