Otorinolaringologija

gluhost

jannab

Postovani, molim Vas za brz odgovor.

U petak sam zadobila udarac u glavu u predjelu lijevog uha. odmah nakon udarca pocelo je da mi zuji u uhu. Nakon pola sata zujanje se stisalo, sad cujem blagi sum i skroz slabo cujem na to uho. Osjecaj slican kao kada voda udje u uho. Nemam bolova. Kada zacepim nos i duvnem pritisak na usi cujem kako vazduh ide ka van,ali kao da je nesto toplo i mokro unutra. Molim Vas recite mi da li je moguce da dodje do trajnog ostecenja sluha? Bavim se muzikom i to bi bilo kobno za moju profesiju. Sta da radim? pomozite!
Hvala

Domagoj Parazajder, dr. med.

Najvjerojatnije je došlo do puknuća bubnjića. Obavezno učinite pregled orl-oga (što prije), do tada uho držite suhim! U većini slučajeva perforacija će zacijeliti i neće biti posljedica, no moguće je i da ostane, kada je potrebna operacija. Lijepi pozdrav!