Otorinolaringologija

gnojni čepovi na angini

Maša

Poštovani,
već par mjeseci imam gnojni čep na angini koji povremeno očistim. Nema temperature, ponekad me zna peči grlo, ali drugih simptoma nemam.
Inače, trudnica sam, u 25. tjednu trudnoće. Da li je potrebno liječiti grlo, jer zasad nemam nekih problema? Budući da sam alergična na penicilin, a zbog trudnoće i ne bih baš uzimala antibiotike, što bih činiti?
Unaprijed zahvaljujem.

prof. dr. Željko Bumber

Moguće je uklanjanje kripte laserom tzv. kriptoliza. U nas još nije
udomaćeno i obično se predlaže tonzilektomija (uklanjanje tonzile).
Prvi prijedlog je lakši i bolji ukoliko se radi o jednoj nakupini (katkada liči i na cistu). Javite se na Šalatu.