Otorinolaringologija

prehlada

ana

Poštovani,
imam curicu od 5,5 godina koja je već 13
dana prehlađena. Sve je počelo 02.03. temperatura 38,00 i začepljenost nosa. Drugi dan je počela ispuhavati zeleni sekret i temperatura je pala. Na pregledu kod doktorice ustanovljeno je da ima i malo upaljeno grlo i dobila je Ceporex koji je pila 6 dana. Cijelo vrijeme dok je pila Ceporex ispuhavala je iz nosa zeleni i žuti sekret. Antibiotik smo popili a ona i dalje ima začepljen nos, ispuhava sekret i po noći hrče. Jučer se je žalila i na bol iza uha, ali ujutro je rekla da je ne boli.
Mene interesira - šta dalje. Da li joj i dalje kapati Aquamaris i Operil u nos, jer je i dalje začepljena čak se žalila i da su joj uši začepljene. Što činiti.
Unaprijed Vam zahvaljujem na odgovoru!

prof. dr. Željko Bumber

Ponovite otorinolaringološki pregled. Treba pregledati nos , uho i pitanje postojanja treće tonzile.
Bris nosa i ždrijela.