Otorinolaringologija

iscrpljujući kašalj

Martina

Stovani,
imam sina starog 3,5 godine koji je u 6. mjesecu prošle godine operirao treću tonzilu i nakon toga su na sreću prestale česte upale uha, međutim on se vrlo često žali na bolove u grlu. Unazad 2 mjeseca povremeno kašljuca i intenzivno se žali na bolove u grlu i to naročito ujutro pa je dva put vađen bris grla. Prvi nalaz streptokok grupe f (upitan klinički značaj), a drugi nalaz potpuno u redu. Pedijatrica mu nije davala antibiotik. Uz grlobolju unazad 5 dana javio se i neugodan kašalj. Kašalj je ponekad produktivan, a ponekad suh (poput laveža psa). Javljaju se napadi takvog kašlja (najčešće noću dok miruje) koji ponekad završavaju povraćanjem od silnog naprezanja. Kako mogu pomoći jer C vitamin, topli čaj i med ne daju nikakve rezultate, a svaku noć se javlja barem jedan takav napad koji ga jako iscrpi.
Unaprijed hvala na odgovoru i srdačan pozdrav

prof. dr. Željko Bumber

Kontaktirajte otorinolaringologa i pulmologa (ako ste u Zagrebu javite se na Srebrnjak).