Otorinolaringologija

Grlobolja, glavobolja, ...

tototo19

Poštovani,

već se neko vrijeme budim s laganom grloboljom. Uz to znam imati i glavobolju i zaboli me i uho. I to samo desna strana glave.
Primjetila sam također zadah iz usta i to nakon pranja. S obzirom da inače znam preuveličavat stvari ja sam to odmah povezala s kvržicom koju imam na vratu već kojih 5 godina. Nije me nikad boljela, niti je rasla, ali nekako mi je to sve skupa dosta sumnjivo.

Domagoj Parazajder, dr. med.

Kvržica na vratu koja stoji 5 godina sigurno ne upućuje na ništa sumnjivo (zloćudno), dok dugotrajna grlobolja i zadah iz usta mogu upućivati na problem od strane ždrijela (tonzila); učinite pregled liječnika om koji vas može poslati i na pregled orl-oga; sukladno stanju na ždrijelu, vjerojatno će se prepisati i antibiotska terapija. Lijepi pozdrav!