Otorinolaringologija

hemolitički streptokok grupe G

Martina

Stovani,
molim Vas da mi odgovorite kakve eventualne opasnosti nosi hemolitički streptokok grupe G koji mi je izoliran u ždrijelu i da li je točno da nije patogen te ga ne treba liječiti
Unaprijed hvala na odgovoru

prof. dr. Željko Bumber

Ako je bris rađen "na zdravo" ,bez ikakve kliničke slike nije potrebna terapija. Ako ste u vrijeme uzimanja brisa imali anginu, upalu ždrijela, temperaturu i sl. onda treba smatrati patogenim uzročnikom kojeg treba ukloniti antibioticima.