Otorinolaringologija

prehlade

iva

Poštovani,
imam curicu od 4,5 godine koja je ove godine krenula u vrtić i od tada je često prehlađena. Nosić curi, kašlje produktivno, nema temperature i sve prođe za 5,6 dana. Međutim zadnja dva puta kada je bila prehlađena žalila se na bol iza uši (rekla je da ne može lijepo zijevati jer da je zaboli).Na pregledu kod doktora uši su bile u redu. Molim Vas da mi objasnite o čemu se radi.
Unaprijed Vam zahvaljujem

prof. dr. Željko Bumber

Refleksni bolovi katkada se javljaju iz upaljenog ždrijela i projiciraju se oko uha. Katkada se i uz "normalan" nalaz na bubnjiću može raditi o početnoj upali tube pa i o bolnosti. Kada zamijetite sekreciju iz nosa
pokušajte dan, dva ukapavati nos . Učiti ispuhivati nos!