Otorinolaringologija

ispljuvak

Maja

Vec duze vrijeme muci me ispljuvak. Nekada je proziran, nekada bjelkast, nekad malo tamniji, nekad ima i malo sukrvice, ... uglavnom sve moguce...
Bila sam na pregledu i na brisu grla i analizi ispljuvka ali rezultati su negativni. Danas sam primijetila u ispljuvku neki "komadic" - nesto recimo kremaste boje i mogu to "nesto" stisnuti i skoro napraviti kuglicu. Kad ju "razmrljam" ima intenzivan miris, zapravo smrad...
Molim Vas ako biste mi mogli reci bilo sto...
Unaprijed zahvaljujem!

prof. dr. Željko Bumber

Ako se zaista radi o ispljuvku /samo sadržaju usne šupljine /, pretpostavljam da se radi o sadržaju kripti tonzila. Pretpostavljam da vam nisu izvađene . Ako se radi o iskašljaju onda su moguće različite kobinacije- dušnik, bronhi , pluća. Pušač?
Svakako predlažem pregled otorinolaringologa.

Maja

Ne, nisu mi vađene. A nisam ni pušač...
Hvala na brzom odgovoru!