Otorinolaringologija

izbočina na usni

marta

Poštovani ,
na desnoj strani donje usnice mi je nastala bijela tvorevina
oblika polukugle. Ne povećava se , ne boli i ne smeta mi ni na koji
način osim vizualno.
Bila sam kod ORL specijalista koji je rekao da je to začepljena žlijezda slinovnica , koja je nastala jer grickam usnicu ( što je točno ).
Terapija - odstranjivanje žlijezde.
Sad me zanima da li postoji još koji način liječenja osim operacije , da li se stanje može pogoršati ako se to ne izvadi i da li se to radi u lokalnoj anesteziji ?

prof. dr. Željko Bumber

To je ,na žalost ,jedino rješenje . LOkalna anestezija i zahvat je gotov za desetak minuta.