Otorinolaringologija

Problemi s grlom

M.

Bok!
Pušim već godinu i pol, a u zadnje vrijeme čitavu kutiju cigareta dnevno. Problem se pojavljuje u obliku čvorića na grlu (koji izrazito smeta pri gutanju), možda čak izgleda i kao afta. Pojavio se prije mjesec dana i u početku je smetao (nisam otišla kod doktora), a kasnije kao da je nestao. Međutim, zadnjih par dana konstantno imam neugodan osjećaj pri gutanju (poput grebanja, pogotovo kad se kraj/početak jezika nasloni na taj dio, koji se nalazi točno ispod resice), nagla zagrijavanja glave (ne i tijela) i glavobolje.
Možete li mi reći u čemu je problem (znam da moram prestati s pušenjem, svjesna sam toga itekako)?
Nadam se da je samo neka bezazlena upala.
I da, imam 21. godinu.

prof. dr. Željko Bumber

Sigurno se radi o upali. Učinite bris ždrijela. Nekoliko dana pastile.
Javite se otorinolaringologu.