Otorinolaringologija

peritonzilarni apsces

mirna

Poštovani doktore,
prije mjesec dana sam imala gnojnu anginu i dijagnosticiran mi je peritonzilarni apsces.Rečeno mi je da moram izvaditi mandule.Budući da ja nema česte angine (jednu u dvije godine) što vi mislite da li je to zaista neophodno ili da pričekam s time?
Unaprijed zahvalna!

prof. dr. Željko Bumber

U indikacije za uklanjanje tonzila ubrajamo i peritonzilarni apsces.
U knjigama iz otorinolaringologije obično piše :dva tonzilarna apscesa ...
i td. Ja osobno nakon prvog predlažem operaciju jer mislim da nije pametno čekati drugi. P. apsces ,koji je i sam komplikacija, može se proširiti i na dublje strukture vrata. Moj je savjet : ne čekati!!!