Otorinolaringologija

začepljen nos

stela

Poštovani,
svake zime mi se začepi nos i to traje skroz do proljeća.
Nos mi ne curi samo je začepljen i nemogu disati.
Kapi koristim 5 dana,a nakon toga sve je po starom.
Možete li mi savjetovati kako da olakšam disanje,a da si sa kapima ne uništim sluznicu.
(inhaliranje i fiziološka ne pomažu)

prof. dr. Željko Bumber

Mikroklima u kojoj živite i radite (stan, radno mjeto) kao i makroklima u vanjskom okolišu sasvim sigurno utiču na funkciju nosa i sluznice nosa.
Izbjegavati promjene temperature koliko je to moguće. Izbjegavati prezagrijane i presuhe prostorije itd.
Javite se najbližem otorinolaringologu.