Otorinolaringologija

problemi sa sinusima

AMELA

Molim Vas da mi odgovorite na pitanje
Moja kcerka ima 8 god, i unazad deset dana ima obilan sekret iz nosa. To se dogadja cesto. Danas sam je vodila ljekaru za uho grlo nos i dijagnoza je Rhinosinusitis mucopurulenta ,te Pharyngitis ac.
Propisani je antibiotik i kapi nema temperature cak ni ne kaslje. Mene interesuje da li vratni limfonodi mogu biti uvecani uslijed ove upale jer moja kcerka ima posebno s desne strane te limfonode opipljive i doc. kazu dato nije nista da je samo vise limfaticna od ostale djece. Zasto se stalno mogu napipati te male zlijezdice je li to uredu.
Doc. takodje kaze da ce, ako se one ne smanje izvrsiti diferencijalnu krvnu sliku cemu sad to, ako mogu dobiti odgovor molim Vas.
Ona stalno ima te zlijezdice opipljive, pokretne, bezbolne. Da li to moze stajati a da se nista u daljem razvoju ne desi.
Hvala.

prof. dr. Željko Bumber

Povećani l.čvorovi uobičajeni su tijekom upala u ORL području. Brzo nastanu ali vrlo sporo nestaju.

Uglavno nema razloga velikoj brizi.
Krvna slika koju predlaže vaš liječnik rutinska je stvar.Učiniti!