Otorinolaringologija

izraslina na grlu

sanela

poštovani! svaka 2-3 mjeseca na grlu mi se pojavi izraslina veličine graška. siraste je konzistencije, blijedo žute boje i neugodnog mirisa. nakon nekog vremena otpadne i pojavi se opet na istom mjestu, uvijek na lijevoj strani grla. izraslina nije popraćena nikakvom boli, samo neugodnim osjećajem kod gutanja. molim vas za savjet. unaprijed hvala!

prof. dr. Željko Bumber

Grlo o kojem govorite preciznije mogu imenovati tonzilama (mandulama, krajnicima). Radi se o materijalu koji nastaje u kriptama tonzila.
Savjet je uklanjanje tonzile(a). Manji zahvat je uklanjanje kripte laserom (kriptoliza ). Pregled na ORL Šalata, potom odluka i dogovor.

sanela

Puno vam hvala na danom savjetu. Na pregled bi trebalo ići kada se izraslina opet pojavi ili se to može i kad je nema? Ako bih bila u mogućnosti da dođem kod vas na pregled, možete li mi dati broj telefona na koji bih se mogla naručiti? Hvala!

prof. dr. Željko Bumber

Ponedjeljak ujutro (4552-333/252)

marijana1985

Imam sličan problem.. pokraj resice u grlu mi se pojavila okruglasta izraslina (prije 2-3 tj.). Boje kože je, ništa me ne boli niti peče. Nema neugodnih mirisa.
Mloim Vas za savjet! Unaprijed hvala!

Domagoj Parazajder, dr. med.

Najčešće je riječ o cisti tonzile ili začepljenoj malo žlijezdi slinovnici, ukoliko se ne povuče u roku 2-3 tjedna, učinite pregled vašeg liječnika opće medicine - uglavnom je riječ o banalnoj stvari/nusnalazu. Lijepi pozdrav!