Otorinolaringologija

Izraslina na jeziku

ogy

Poštovana Doktorice
Prije otprilike 10 dana osjetio sam kao da imam nekakvu smetnju u ždrijelu točnije na samom kraju jezika. Lokalni liječnik (nisam trenutno u Hrvatskoj) mi je pogledao i posumnjao na upalu krajnika ali nakon par dana otkrio sam izraslinu na samom kraju jezika sa desne strane. Mekana je i da tako kažem živa jer se mrda i dogodi se da je cijeli dan ne osjetim a onda se pomakne i počne me mučiti osječaj kao da mi je nešto u ždrijelu ili grlu, ne boli samo smeta i izluđuje kad mi da poriv na kašalj a nema ništa za iskašljati. Liječnik kaže da nema razloga za brigu i paniku ali meni crv sumnje ne da mira. S obzirom da se poslom nalazim daleko od specijalizirane ORL klinike a u RH bi se trebao vratiti početkom Svibnja molio bih vas za savjet ,ako znate o čemu se radi i trebam li se zabrinuti svakakve mi se misli motaju po glavi i pomalo me hvata panika.
Unaprijed hvala

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, nema razloga za paniku. Na navedenom mjestu na bazi jezika nalaze se velike okusne papile koje mogu biti povećane, ali to je i mjesto gdje možete očekivati povećanje lingvalne žlijezde, ili benignu cistu žlijezde slinovnice. U svakom slučaju, po Vašem opisu se najvjerojatnije radi o benignoj tvorbi, čije se ostranjivanje dogovara sa ORL specijalistom.