Otorinolaringologija

višak cerumena i njegovo čišćenje

gordana0711

Poštovani,
Moj sin 3 god. ima višak ušnog voska i pedijatrica nam je dala vaxol kapati 5 dana pa doći na ispiranje uha vodom.
Puno sam čula o tome da je ispiranje uha vodom zastarjela metoda koja se u večini europskih zemalja više ne koristi.
Zanima me da li postoji još koja metoda čišćenja viška cerumena? Nema upale, nema boli samo je sluh malo lošiji.

Unaprijed Zahvalna

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, cerumen se može izvaditi iz zvukovoda ispiranje, aspiracijom ili ušnom hvataljkom.