Otorinolaringologija

kraste u nosnicama

alena1

Poštovanje,

imam 47g i već 2-3 mj mi se u nosnicama stvaraju žućkaste ljepljive kraste neugodnog čudnog mirisa (najviše unutra ispod samog vrha nosa -ispod "kapice"blunk. Povremeno krene sekret iz nosa iako nisam prehlađena. Sluznica je očito oštećena zbog skidanja tvrdih krasti koje mi smetaju.
Bakteriološki bris nosa je uredan. Molim savjet (inače u sinusima imam polipe). Da li učiniti još neke pretrage ili koristiti neku mast ?

Hvala

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, na navedenoj lokaciji se najčešće pojavljuju bakterijske infekcije kože nosnog predvorja uzrokovane bakerijom Staph. aureus. Infekcija se liječi lokalnom primjenom antibiotske masti 2 puta dnevno 2 tjedna. Ciljani bakteriološki bris nosa navedenog područja u kojem ste primjetili nastajanje krustica može pomoći u izboru terapije.