Otorinolaringologija

Temperatura nakon tonzilektomije

kala008

Poštovani, molim za savjet. Dijete, 3 god, je prije 2 dana imalo operaciju krajnika. prvi dan je temp. bila oko 37,5, ali noćas se probudio sa 39! uz laganu tresavicu. temp je pala ubrzo uz pomoć 5 ml. lupoceta. danas cijeli dan je temp oko 37.5-38. kontaktirala sam hitnu te su reklu da ne treba dolazit ukoliko se temp od 39 ne vrat. Alija sam u strahu jer znam da nije uobičajena tako visoka temp nakon operacije. Dali imam razloga za brigu? te dali je moguće da je naspila neka inffekcija tijekom op? unaprijed puno hvala na odgovoru

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, moguća je pojava postoperativne temperature do 38 stupnjeva, te svako odstupanje, pogotovo 2 dana za redom, zahtijeva kontrolu operatera i antibiotsku terapiju nakon učinjenih osnovnih laboratorijskih pretraga.

kala008

Poštovana dr. Gulić,
hvala Vam na odgovoru. Temperatura se nije više javljala, samo tu jednu noć tako da nismoi šli na pregled. Na redovnoj kontroli je naš operater rekao da je to reakcija na operaciju jer svatko drukčije reagira, dijete je sada dobro tako da smo se uspjeli oporaviti i bez antibiotika. Još jednom hvala. Pozdrav

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Odlično, drago mi je čuti da je dijete u redu!