Otorinolaringologija

Krvarenje iz nosa

Sanja

Postovani,

mom sinu, koji ima 3 i pol godine, u posljednja dva mjesece je nos krvario 4 puta, ne dugo i ne obilno. Nakon uradjenog brisa, pronadjena je bakterija Streptokok pneumoniae. Bris grla je bio uredan, pa smo dobili Hlorafenikol mast da mazemo unutrasnjost nosne supljine. Nakon deset dana nalaz je bio uredan, ali se ponovilo krvarenje iz nosa. Zanimaju me moguci uzrocnici krvarenja, eventualna terapija i pretrage koje bismo trebali obaviti.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Lijep pozdrav,

Sanja

prof. dr. Željko Bumber

Treba pronaći mjesto krvarenja (ponovno otorinolaringologu).
Učinite uobičajene pretrage krvi VK,VZ, trombocite, KKS, SE.