Otorinolaringologija

krvarenje nosa

Dejan

Pozdrav!!! Imam pitanje u vezi svog oca,star je star je 50g u nedjelju 30.listopad je poceo krvariti kroz nos,odveli smo ga na hitnu te su ga zadrzali na lijecenju, jos uvjek mu nije zaustavljeno krvarenje te nije nista poduzeto osim tamponiranja, te je do danas primio 5 boca krvi,jucer mu je cak bilo zaustavljeno krvarenje al danas se opet pocelo sve ponavljati, koliko su mi doktori rekli, napravljena je krvna slika koja je u redu,te ima malo nestabilan krvni pritisak, sta bi bio uzrok tome krvarenju i jel to normalno da toliko dugo traje a nista se ne poduzima?

prof. dr. Željko Bumber

Moguća je ondoskopija nosa i ciljana elektrokoagulacija određenog područja u nosu. Moguća je angiografija i selektivna embolizacija i čak podvezivanje određene krvne žile za koju se smatra da uzrokuje krvarenje . Svakako regulirati krvni tlak.