Otorinolaringologija

kvržica

maja

prije nekih dva mjeseca otkrila sam kvržicu ispod donje lijeve čeljusti. mogu je napipati ako skroz pognem glavu ili ako je "izguram" upirući prstom na dnu ispod jezika. nekad me zna blago boljeti to područje i područje kuta donje čeljusti (ne toliko bol koliko osjećaj težine). prijatelj doktor opće medicine mi je rekao da to nije ništa, kao nekakvo zadebljanje limfnog čvora. nedavno sam vadila krv i slika je u redu osim anemije. inače imam često začepljen nos. da li je potrebno ići doktoru?
Hvala

prof. dr. Željko Bumber

Limfni čvor uz submandibularnu žlijezdu često nastaje zbog upala dna usne šupljine , promjena na zubima i sl. Kad nastane rijetko nestane , pa i godinama. Pretpostavljam da nije znak nečeg ozbiljnog no pregled otorinolaringologa ili stomatologa neče škoditi.