Otorinolaringologija

nakon operacije krajnika

marijana

Molim Vas da mi pomognete savjetom. Moja djevojčica (5,5 god.) je prije osam dana operirala sva tri krajnika. Žali se da je jako boli kad guta, gotovo ništa ne jede, pomalo pije i ima temperaturu sve ove dane od operacije ujutro 36,9 predvečer do 37,3. Koliko dugo ovo stanje može trajati, da li je trebam voditi doktoru prije zakazanog kontrolnog pregleda (za 3 dana) i da li je povišena temperatura i bolno grlo kakav uplani proces ? Unaprijed zahvaljujem !

prof. dr. Željko Bumber

Stanje je uobičajeno. Nadoknada tekućine je vrlo bitna te je nagovorite da pije što više. Čepići pritiv bolova također mogući.
Mislim da nije potrebna kontrola prije vremena no najbolje je kontaktirati operatera.