Otorinolaringologija

nešto na jeziku?

ivaa29

Poštovani, lijep pozdrav!!

Već neko vrijeme na stražnjoj strani jezika, već skoro u ždrijelu imam neke male izrasline, kao bradavice. Vide se kada jako isplazim jezik van, iste su boje kao ostatak jezika. Ne bole, ne boli me grlo, nemam nikakvu upalu. Ne osjećam nikakve smetnje, samo što su tu i ne znam što je to i je li opasno?? Nisu afte, afte sam imala i nije bilo ovako.

Hvala!

Domagoj Parazajder, dr. med.

Opisano može biti i dio normalne anatomije jezika na koji do sada niste obraćali pažnju (okusni pupoljci, normalna naboranost jezika), pogotovo ako su promjene u boji okolne sluznice. Ukoliko niste sigurni da se radi o normalnoj promjeni, javite se svom liječniku opće medicine koji će sigurno prepoznati radi li se o normalnom nalazu ili ne. Lijepi pozdrav!