Otorinolaringologija

neuritis retrobulbaris recidivans

duje

dijagnosticiran mi je n.r.r (naslov) u 10 mjesec 2005. Rađen mi je MR glave koji nije ništa pokazao a poslin toga mi je rađen MR ordite i pokazao mi je upaljen taj očni živac. primija sam terapiju kortikoteroida i preporuka je bila opet ponovit MR glave koji sam učinija 06/2006 i nije pokazao nikakve promjene.
Možete li mi odgovoriti ima li tu lijeka i da li je to ubiti "samo" simptom multipla skleroze. jer u zadnje vrije osječam ogromne promjene na sebi bez obzira šta je MR glave uredan.Imam 27 godina

prof. dr. Željko Bumber

Potreban je CT orbite, baze lubanje i sinusa (spiralni CT) koji će pokazati i odnose prema sinusima (hitno). Ne znam kakvi su vam ostali nalazi- bris nosa, SE, L dif. CRP.
Imate li multiplu skl. ili je ona navedena kao mogućnost na osnovu navedenog simptoma??

duje

ove nalaze koje ste naveli nisam radija jer nisu to ni tržili, ali sam radija punkciju leđne moždine (14.12.2005) tj. vadili su mi likvor koji je pokazao prisutnost oligoklonskih vrpci i IGG vrpce samo u likvoru-četri lagane vrpce u području pH9-9,5, ostali nalazi su uredni. Možete li mi reći što to znači?