Otorinolaringologija

operacija krajnika

Mama

Poštovani ,
imam dijete od 3 godine . Od rođenja ima problema s krajnicima , koji su tako veliki da se gotovo dodiruju.
Odlučili smo se za operaciju ( na prepouku liječnika ).
Sad , imamo mogućnost operirati u privatnoj poliklinici , u kojoj nam
kao prednost ističu bipolarne škare , manje odljuštenje sluznice ,
suvremeniju anesteziju....
Zanima me što su to bipolarne škare ?
Da li je opasno da dijete ide pod anesteziju bez prethodnog vađenja krvne slike i ostalih pretraga koje se rade u bolnici prije ?
da li je moguće da neće biti ni kapi krvi ( tako tvrdi liječnik ) ?

prof. dr. Željko Bumber

Morate učiniti uobičajene pretrage potrebne za svaku anesteziju.
Bipolarne škare koaguliraju krve žile tijekom prepariranja i već se dugo koriste.