Otorinolaringologija

Parotidna zlijezda

VlatkaV

Postovani,
vec duze vrijeme (ne pratim, ali mislim da cak 2-3 godine) imam cvor, ili bolje receno kvrgu ispod desnog uha, ispod same usne resice. Na dodir ne boli, ali je velik, cak ne znam gdje su krajevi. Ne vidi se, vidljiv je samo na opip. Ne znam da li je vezano za to, ali ispod desne strane celjusti (tocnije negdje ispod sedmice) imam povecani limfni cvor (takodjer vec 3 godine, ne boli, ostao nakon upale zuba). Limfni cvor sam punktirala, receno mi je da je bezopasan - nekakva hiperplazija. Doktorica je rekla da su to sve reakcije na neku upalu (sedmica je u medjuvremenu popravljena, i izvadjen je umanjk za koji se sumnjalo da uzrokuje upalu). Nisam sigurna da li ta dva cvora uopce imaju veze, a nakon cackanja po internetu sam se prestrasila da je rijec o tumoru parotidne zlijezde. Nekako mislim da bi u ovom dugackom periodu imala neke simptome da je rijec o necem opasnom happy
Drugih simptoma nemam, niti drugih otecenih zlijezda.

Prof. dr. sc. Željko Bumber, dr. med.

Svakako učinite ultrazvuk navedene regije i citološku punkciju i jedne i druge promjene.