Otorinolaringologija

pleomorfni adenom

zabrinuta

nalaz biopsije: Pleomorfni adenom - "Materijal je nepravilni komad tkiva slinovnice s relativno dobro ograničenim zarezanim tumorom na jednom rubu promjera 1,5 cm. Histološki je tumor građen od guste mase jednoličnih kubičnih stanica koje mjestimice stvaraju cistične cilindromu slične strukture, a uklopljene su u hijaliniziranu i hondroidnu miksoidnu stromu te obavijene tankom vezivnom čahurom."

Molim mišljenje. Pacijentica ima 60 god.hvala

prof. dr. Željko Bumber

Ako se radi samo o biopsiji treba svakako učiniti dodatnu operaciju.
Niste naveli o kojoj se slinovnici radi , koja lokalizacija, pa ne mogu biti
precizan.Osim toga navodi se i mogućnost cilindroma !!

žlijezda

Baka je operirana, to su nalazi nakon operacije...Radi se o žlijezdi slinovnici, iza uha.Što je cilindrom, ne mogu ništa pronaći o tome...?

Zahvalna unuka!

prof. dr. Željko Bumber

Predlažem da se svakako javite operateru . Žlijezda je ispred uha , ne iza uha. Sa operaterom vijeti mogućnost zračenja . Podtip tumora i slično.