Otorinolaringologija

uvecana stitnjaca

Ivana

vjerovatno bi trebala pisati endokrinologu sto se tice ove oblasti ali vjerujem da ce te mi i vi takodje moci odgovoriti na par pitanja. Poslednjih par mjeseci sam jako nervozna te sam provjerila hormone stitnjace koji su u redu jedan je samo malo nizi. Nisam kontrolisala velicinu stitnjace sto sam vjerovatno vec trebala. Moj problem je sledeci...Srce mi nekako "cudno" lupa. Kao da drhti a s njim i cijelo tijelo.Takodje je prisutna bol u donjem dijelu grla kod grkljana. Jako sam nervozna te ponekad posegnem za nekom malo slabijom tableticom za smirenje. Znam da trebam otici kontrolisati velicinu stitnjace ali me jako interesuje vase misljenje. Imam 30 godina i 2 male djece.
Unaprijed i jako,jako zahvalna!

prof. dr. Željko Bumber

Svakako učiniti ultrazvuk štitnjače!!! Citološku punkciju (ako je potrebno). S nalazima se javite endokrinologu i otorinolaringologu.
Učinite EKG.
/dvoje male djece dovoljan su razlog /katkada/ za lupanje srca/
no gornje nalaze svakako učinite.