Otorinolaringologija

pneumokok

dubravka

Poštovani,
moja curica od godinu i pol ima u zadnja dva mjeseca česte pojave temperature praćene laganom upalom uha. Pila je almacin, sumamed i sad u zadnjih tjedan dana ponovno almacin.
Za vrijeme antibiotika temp.je bila nestala i vratila se na 39.
Odvela sam je na vađenje krvi, briseva nosa i ždrijela i kontrolu kod otorinolaringologa (prije nego sam dobila nalaze).Orl smatra da je možda treći krajnik.
Sada sam dobila nalaze da ima u nosu pneumokok.
Dali treba piti neke antibiotike(trenutno nema temp.)
Naš lječnik kaže da ne treba jer je smanjena sedimentacija i dali drugo dijete od 4,5 g.treba imati bris nosa (lječnik kaže ne ali ja više ne znam jer su često bolesne jedna pa druga)
Zahvalna na odgovoru,
pozdrav

prof. dr. Željko Bumber

Rješiti pitanje treće tonzile !!! Sve ostalo je sekundarno.

dubravka

hvala,
možete mi samo reći kome da se javim za taj pregled dali postoji treća tonzila s obzirom da naš pedijatar ne želi ni čuti za taj pregled(kao mala je i ne treba ju maltretirati sa tom pretragom) pa ne znam kako uopće da dođem do pravog mjesta.
zahvalna

prof. dr. Željko Bumber

Bilo kojem otorinolaringologu.