Otorinolaringologija

tonzilektomija?

Alenka

Dječak u dobi od 4 god.,do sada 2 puta prebolio "anginu"-dg je postavljena bez ikakvih pretraga,korištena th Silapen 10dana,zatim Sumamed i tako oba puta.Predložena tonz.,pregledan kod spec.ot. u roku 2min.,preporučena op.tonzila i ad.vegetacija.u ETA.Ždrijelne tonzile su povećane kao i limf.čvorovi na vratu.Uzima Singilair1×dnevno zbog bronhalne astme.Može li se sigurno utvrditi potreba za op.nakon jednog 2-minutnog pregleda?Što mi predlažete?

prof. dr. Željko Bumber

Pretpostavljam da tonzile izgledaju tako da je i kratkotrajan pregled bio dostatan za indikaciju.

Moguće je još jedno mišljenje.