Otorinolaringologija

POLYSINUITIS ANOSMIA

mario

Unazad dvije do tri godine ne osjetim mirise. u KBO u 9 mjesecu 2005 godine napravljena mi je sinusoscopia sinus maxillaris bil. i odstranjen polip i nakon toga opet nisam osjetio mirise, samo povremeno u kraćim vremenskim intervalima. ove godine u 4 mjesecu učinjen mi je FESS etmoida i postavljeni MIkulicz-evi tamponi. Nakon vađenja tampona i dalje ne osjetim mirise.Preporučen mi je Nasonex sprej. Dali je moguće da mi se osjet mirisa vrati i kada? zahvaljujem

prof. dr. Željko Bumber

Ako je nedostatak osjeta mirisa posljedica mehaničke prepreke disanju
(polipi, devijacija i sl.) onda bi (je) operacija mogla pomoći. Ako je pak posljedica nekog oštećenja (virusi, bakterije, kemijski i sl) onda niti operacija neće imati dobar efekt. Razgovarajte s kirurgom .