Otorinolaringologija

Pritisak u usima

curt_nedim

imam 21 god. i muci me stalni pritisak u usima evo vec pola godine.. isao sam orl-u i doktorica me je poslala na audiogram i sve je bilo ok...
ali mene i dalje muci ovaj pritisak... citao sam po forumima dosta o ovoj temi, ali nikako da nadjem rijesenje!
Moram vam priznat da sam godinu dana konzumirao marihuanu i evo pola godine vishe nisam nikao konzumirao je...
jer me je strah da su bash zbog tog konzumiranja mi se pojavile ove tegobe...
osim pritiska imam i stalno suho grlo sto mi je i doktorica potvrdila..
osim ovih simptoma me muci nekad i gutanje pljuvacke, molio bih vas doktore ako imate bilo kakav savijet da mi preporucite... unaprijed hvala

Domagoj Parazajder, dr. med.

Poštovani, ukoliko je audiogram uredan, najvjerojatnije je sa ušima sve u redu (zanima me i da li je napravljen timpanogram kojim se (laički -) provjerava tlak u prostoru srednjeg uha). Samo konzumiranje marihuane ne bi smjelo imati veze sa simptomima, no ukoliko se smetnje nisu povukle a i timpanogram je uredan, možete učiniti i preghled neurologa. Nadam se da sam pomogao odogvorom, lijep pozdrav!