Otorinolaringologija

problemi sa gutanjem

tanja

Otprilike prije tjedan dana sam opazila da dok gutam slinu i dok mi je glava malo pognuta, a i ponekad kad je u ravnom položaju, nekakvo preskakanje u desnom području u razini grkljana. Dok jedem nemam problema sa gutanjem i tada se to preskakanje ne osjeti. Inače imam osjećaj da mi je ta desna strana grkljana malo iziritirana i psihički me već opterećuje. Trebam li doktoru?
Hvala
Tanja

prof. dr. Željko Bumber

Tijekom gutanja na prazno postoji kontakt izmedju kraljeznice i grkljana.
Ne treba k lijecniku.