Otorinolaringologija

Promjena intonacije u desnom uhu

nimbus

Poštovani, malo mi je teško ovu pojavu objasnit, ali idemo najbanalnije moguće, da Vam dočaram o čemu se radi. Dakle, godinama se bavim pjevanjem, i u zadnje vrijeme sam primjetila da mi se događa da, kada začepim lijevo uho (kako bih se čula) u desnom dođe do promjene intonacije, odnosno sve ostalo čujem pola tona niže. Nedavno sam imala jaču upalu uha koju sam rješavala kapima i antibioticima i sve je došlo na sebe, ali se ta situacija katkada ponovi. Možete li barem pretpostaviti o čemu se radi?
Srdačan pozdrav!
Hvala unapriejd....

Domagoj Parazajder, dr. med.

Nažalost, bez objektivne obrade, nije moguće zaključiti o čemu je riječ. Svakako učinite pregled u kabinetu za ispitivanje sluha da se iskjuči mogućnost oštećenja sluha u piojedinim frekvencijama, što je temelj svake daljnje dijagnostike. Lijepi pozdrav!