Otorinolaringologija

promuklost nakon adenotomije

Martina

Stovani,
mojem sinu starom 2 godine i 9 mjeseci 7.6. napravljena je adenotomija. Zahvat je prošao bez komplikacija međutim nakon tjedan dana javila se jaka promuklost i žalio se na bolove u grlu. Posjetili smo pedijatra, a zatim i otorinolaringologa i rečeno nam je da je sve u redu. Međutim on se i dalje povremeno žali na bolove u grlu i još uvijek je prisutna, ali smanjena promuklost. Molim Vas da mi odgovorite da li je to normalno nakon operacije, a ako nije što mi je činiti.
Unaprijed hvala.

prof. dr. Željko Bumber

Vjerojatnije se radi o upalnoj promjeni glasnica koja nema veze sa op. Uzmite bris ždrijela.