Otorinolaringologija

septoplastika

aladi

Molim vas vaše mišljenje o mom problemu .
Imam jake glavobolje te stalan pritisak u glavi svakodnevno ,to traje već mjesecima.. Napravila sam razne pretrage i evo zadnji nalaz od otorinolaringologa.
"Ima alergiju na prašinu i korov.Na ct mozgu su prazni svi sinusi osim što u peneumatiziranoj SNŠ desno postoji tekući sadržaj a sa lijeve strane postoji ogromna spina vomera koja se zabada u DNŠ.
Indicirana je septoplastika radi odstranjenja spine te odstranjenja lat.plohe SNŠ desno u ETA."""
Budući da se ja dosta bojim te operacije molila bih vaš mišljenje dali je stvarno to moguć uzrok mojih glavobolja.Hvala unaprijed

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Da, oba patološka nalaza mogu biti uzrok navedene glavobolje. Kontakt spine septuma i nosne školjke možete isključiti kao mogući uzrok ukoliko nakon primjene vazokonstrikcijskih kapi u nos glavobolja ne gubi na intenzitetu. Tekući sadržaj u pneumatiziranoj srednjoj nosnoj školjci može biti eliminiran antibiotskom sanacijom upale i posljedičnom resorpcijom ili mehaničkim otvaranjem šupljine. U oba slučaja, terapija izbora je kirurška.