Otorinolaringologija

sinusi

denis

NA CT-mozga otkriven mi je POLIPOIDNOCISTIČNI proces desnog maksilarnog sinusa.Dolazi li u obzir konzervativna terapija ili operativni zahvat?
Hvala unaprijed,Denis

mr.sc.dr. D.Markov

Polip ili cista u čeljusnom sinusu ukoliko stvara poteškoće liječi se kirurški.

kokolo12345

Pozdrav,
nekoliko dana unazad bole me oči na području očne jabučice, ali boli na dodir i kad protresem glavu. Nos mi je začepljen, ali malo me zabrinula ta bol. Da li je to od sinusa ili postoji mogućnost nečeg drugog?

Hvala pozdrav

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, postoji mogućnost boli navedenog područja ukoliko se radi o upali celula etmoidalnog labirinta (sinusnih šupljina) koje se nalaze između nosa i orbitalnih šupljina. Upala se najtočnije dijagnosticira CT-om sinusa.