Otorinolaringologija

sukrvica u slajmu

nikola

pozdrav,
imao bih jedno pitanje:pre otprilike 7 dana sam se prehladio,dobio sam povisenu temperaturu (oko 37.8-9) i neki "magareci" kasalj.temperatura mi se spustila na nekih 37-37.2,kasalj me jos muci,ali me zabrinulo to sto sam juce i danas ujutru u ispljuvku video sukrvicu(juce jedva primetnu,ali danas dosta vecu).tokom dana inace nisam primetio sukrvicu u ispljuvku.posto je intenzitet kaslja jak pomislio sam da mi mozda puca neki kapilar ili nesto slicno (izvadio sam krajnike pre 14god ali sam imao problema-nisu dobro bili zatvorili rane pa stalno imam osecaj da mi oziljci "pucaju"...).zanima me koliko je ovo potencijalno opasno i sta bi trebalo da uradim.nisam imao ovakav problem nikad do sada(imam 30 god.)
hvala unapred.
s postovanjem
nikola

prof. dr. Željko Bumber

Sukrvica je obično posljedica pucanja krvnih žilica sluznice.
Predlažem pregled.