Otorinolaringologija

Začepljen nos

Hrvoje

Već dugi niz godina ima problema sa začepljenim nosem, pogotovo po zimi kada se totalno začepi, u zadnje vrijeme više nego inače.
Imam osjećaj da mi se prekomjereno luči ta sluz, mislim da se zove sekrum.
I da konstantno mi curi nos.
Kada koristim kapi Operil onda prestane na određeni period koliko kapi djeluju.

Postoji li trajnije riješenje.

Hvala

prof. dr. Željko Bumber

Lučenje sekreta iz nosa kao reakcija na hladnoću uobičajena je pojava.
Treba svakako izbjegavati pothladjivanje (kapu na glavu).
Predlažem ORL pregled , bris nosa bakteriološki i citološki (rtg sinusa po preporuci liječnika koji će vas pregledati). O tome ovisi i trajnije rješenje. Za "sekrum" još nisam čuo , ali kao ideja- treba razmisliti.