Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Beba 11 mjeseci ne pruza ruke

Emam11

Postovani, majka sam bebe koja uskoro puni 11 mjeseci. Beba samostalno sjedi, puze, par koraka napravi, rijetko ali izgovara glasove ma, ga, da.., hvata komadice hrane i stavlja u usta.
Brine me to sto ne zeli ispruziti ruke kada zeli da ga uzmem. Dakle, dođe do mene ali ne zeli ispruziti ruke nego ili place ili pokazuje na neki nacin da ga uzmem. Imam li razloga za zabrinutost? Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mislim da nemate razloga za strah, čini se da je riječ o obilježju emocionalnog odnosa prema Vama i specifičnostima karaktera djeteta.