Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dugotrajna temperatura

LanaA30

Poštovani,
Zanima me vaše mišljenje. Dijete uskoro 2 godine je prošli tjedan dobilo temperaturu do max 38,3 u ponedjeljak, bez ikakvih drugih simptoma. Nakon 3 dana temperatura je pala,ali se zadržavala niska do nekih 37,3. Izvađena je krv,urin,sve uredno. Pedijatar kaže viroza. Ali temp i dalje traje,nekad je nema (po noći i ujutro) popodne krene do spavanja. Varira od 37,1 do 37,6 jučer. Sad je već 10 dama od tada.
Ponovno ćemo naravno pedijatru.
Ne znam da li da se zabrinemo ili je normalno možda i zbog vrućina.
Samo da napomenem,da zadnje 3 viroze ovo ljeto su sve nam bile takve,otegnula se temp na 10tak dana.

Hvala puno unaprijed!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako nema drugih znakova bolesti moguće je uzrok toplo vrijeme. Obavite pregled, možda treba isključiti sindrom infekciozne mononukleoze (EBV, CMV).