Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Alergija na mace

Amalija002

Poštovani,
već dvije godine imam dvije mace i nikada nisam imala alergijsku reakciju. Međutim, nedavno sam bila na alergotestu koji je pokazao da sam, između ostalog, alergična na pse i mace. Pitala sam mogu li ih zadržati s obzirom da ću dobiti tablete za svaki dan i odgovor je bio potvrdan. Ono što nisam stigla pitati je može li alergija biti uzrok aknama koje sam nedavno dobila - bila sam kod dermatologa koji nije spomenuo nikakve alergije.
Ne želim se riješiti svojih maci, jako smo vezani i volimo se maziti.

Darko Richter, dr. med.

Alergija na mačke ili ps nema veze s aknama.
No, pitanje jest da li vi opažate ikakve smetnje u dodiru s psima i mačkama, ili ništa. Možda imate atopijski dermatitis, tko zan od kada. A na tom terenu akne mogu izgledati malo lošije no na inače zdravoj koži. A onda bi me zanimalo koji ste test učinili (prick ili specifični IgE),i s kojim rezultatom.