Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Pojava uritka po koži koje svrbe

Vikica2809

Lijep pozdrav, dijete rođeno 09.06.2021
Od rođenja ima osipe, uritarkije a sada se stanje pogoršalo, alergo test je pokazao alergiju na ljekoviti maslačak, od rođenja ima sumnju na atopijski, kod alergologa je ipak dobila dijagnozu kontaktni dermatitis ali još ne znamo uzrok tome, djete od jeseni pa do proljeća je stalno u nekim osipima koji su se sada pogoršali, stalno kiše, suho kaslje nedavno smo bili i na ventolinu, malo malo na pulmicrotu.. imam snimke osipa i slika dali bi vam mogla poslati na neki email, da pogledate možda vi shvatite od čega je?
Dobiva alergijsku reakciju i cijele godine na ubode komarca, da joj otiće na veličinu 10×10cm ali se kod uboda komarca vidi točka pa već znam razlikovat kad je ubod komarca, pa istog trena mazem aflodermom da se ne širi i otice jer bi šepala ako bi je ugrizao za list.. od petka ima neke fleke uzdignute koje ju užasno svrbe još uvijek iako pije sirup 2x 2.5ml koji još ne ublažuju svrab, budi se i plaće da ju to boli i češće do krvi.. ako može email samo da pogledate slike, nije testirana na grinje, prašinu i rekli su da bi je bilo dobro testirati opet sa 3god jer ima sve znakove alergije.. unaprijed zahvaljujem

Darko Richter, dr. med.

Ima atopijski dermatitis s povremenom aktuizacijom i urtikarijskim reakciajma, ima alergijski rinitis i vrlo vjerojanto ima astmu (ako je istina da već treba Ventolin i Pulmicort). Možete me kontaktirati na: bibice@live.com