Kontracepcija

ellaone i bakrena spirala - Hitno

carlito04

Poštovani,
Zadnja menstruacija mi je bila 5.7. Nezaštićeni odnos sam imala 18.7 u 1 ujutro, a EllaOne sam popila u 7:30 ujutro. Obzirom da su mi ciklusi od 25-27 dana, postoji šansa da se ovulacija već dogodila. Nakon 3 sata od tablete počela sam osjećati probadanja u jajnicima, a nakon toga i grčeve u maternici koji su se danas smirili.
Da li je praksa da se može postaviti bakrena spirala unutar 5 dana od odnosa za dodatno onemogućavanje implantacije.
Inače imam 41 godinu.
Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može no nema potrebe jel ste uzemi postkoitalnu zašitu.